Dieta candida – podstawy


Podczas zakażenia organizmu przez Candida Albicans nieuniknione jest przestrzeganie stosownej diety. Przede wszystkim należy pamiętać, iż wszelkie drożdże bardzo szybko rozwijają się w cukrach i skrobii. Sprzyjające dla nich jest także środowisko kwaśne. Zatem podczas zakażenia drożdżami należy zwracać szczególna uwagę nie tylko na rodzaje przyjmowanych pokarmów ale również na ich łączenie. Właściwa dieta pozwala zagłodzić pasożyta na śmierć a także odciąć mu dopływ świeżego powietrza. Stosowanie odpowiedniej diety to najbardziej skuteczny sposób na uniknięcie niekontrolowanego rozmnożenia się grzyba oraz na całkowite pozbycie się go z organizmu ludzkiego. Produkty sprzyjające rozrostowi chorobotwórczych grzybów to m.in.: cukry, skrobia, mleko pasteryzowane, drożdże, przetwory mięsne, kawa i czarna herbata, ocet a także wszelkie produkty suszone, kwaszone oraz wędzone. Dieta candida powinna być bogata przede wszystkim w potrawy lekkie oraz nieskomplikowane. Jak najbardziej wskazany jest chleb razowy lub żytni na naturalnym zakwasie, brązowy ryż, kasze, dobrej jakości mięso, ryby oraz jaja. Zalecane są również grejpfruty, pomarańcze, cytryny oraz jabłka. Należy zwracać szczególną uwagę aby przyjmowane produkty żywnościowe były możliwie najmniej przetwarzane. Najzdrowsze są pokarmy w naturalnej postaci. W czasie stosowania tego rodzaju diety należy również pamiętać aby przyjmowane porcje posiłku były małe. Przejadanie się w tym wypadku jest wykluczone.

Należy pamiętać, iż w momencie obumierania drożdżaka zwiększone jest wydzielanie toksyn z organizmu. Wówczas bardzo często występuje zmęczenie organizmu, duszności czy wypryski na ciele.

Są to naturalne objawy oczyszczania organizmu z toksyn. W tym czasie zaleca się wypijanie dużej ilości wody niegazowanej. Woda mineralna niegazowana zalecana jest podczas stosowania większości diet. Jest bardzo zdrowa dla organizmu, a poza tym ma działanie pobudzające organizm do spalania tkanki tłuszczowej z organizmu. Zatem zwracajmy uwagę na to, co jemy a zachowamy zdrowie.

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń artykuł
Rating: 4.2/5 (13 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +5 (from 7 votes)
Dieta candida - podstawy, 4.2 out of 5 based on 13 ratings